2. miejsce Marczyka w 20. Rajdzie Sardynii

05.06.2023

Za Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem kolejny udany rajdowy weekend. Tym razem polska załoga świetnie zaprezentowała się na 20. Rajdzie Sardynii, gdzie zajęła 2. miejsce w klasie WRC 2 Challenger!

Trasa zawodów nie należała do najłatwiejszych, a to wszystko za sprawą trudnych warunków pogodowych, które uprzykrzały życie wielu załogom, które pojawiły się na Sardynii. Do grona tych ekip nie zaliczamy jednak duetu Marczyk – Gospodarczyk, którzy pomimo tych problemów radzili sobie wyśmienicie.

Załoga z “Miko” na czele zajęła 9. miejsce w klasyfikacji generalnej całego rajdu, co było równoznaczne ze zdobyciem pierwszych punktów WRC! Polski duet został także sklasyfikowany na 2. miejscu w klasie WRC 2 Challenger oraz na 5. miejscu wśród załóg w kategorii WRC2!

– Jesteśmy na mecie Rajdu Sardynii i to samo w sobie jest sukcesem. W tym roku ten rajd był bardzo przeprawowy i błotnisty. Mam wrażenie, że w tym czasie w Polsce była o wiele lepsza pogoda, co nie jest częste jeśli popatrzymy na czerwiec tutaj na Sardynii. Rok temu mieliśmy tu upał, ponad 40 stopni Celsjusza i było zupełnie sucho. Tym razem było błoto – tłumaczył po zawodach Mikołaj Marczyk.